O blogu

Witam serdecznie na moim blogu.

Dla większości z nas kontakt z urzędem skarbowym ogranicza się do corocznego złożenia zeznania podatkowego.
Może się jednak zdarzyć, że urząd sam nas do siebie zaprosi. Jeśli zostaniemy wezwani  w celu poprawienia błędów w zeznaniu lub deklaracji, to raczej nie powinno nam to spędzać snu z powiek. Gdy jednak w wezwaniu przeczytamy, że urząd zarzuca nam popełnienie  wykroczeń lub przestępstw skarbowych, bądź też przestępstw z ustawy o rachunkowości, to sprawy zaczynają wyglądać znacznie poważniej.
Ten blog powstał właśnie z myślą o tych wszystkich, którzy świadomie, bądź nieświadomie naruszyli przepisy podatkowe i teraz szukają informacji jakie sankcje im grożą oraz czy mogą uniknąć odpowiedzialności karnej, ewentualnie w jaki sposób tę odpowiedzialność mogą zminimalizować.
Przedstawienie zarzutu, czy nawet skierowanie aktu oskarżenia do sądu nie przesądzają o wyniku sprawy, a dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu możemy wybrać najbardziej efektywną linię obrony i ocenić, czy mamy szansę na uniewinnienie, czy też powinniśmy się skupić na ograniczeniu odpowiedzialności i zmniejszeniu wymiaru kary.
Mam nadzieję, że na moim blogu każdy znajdzie  odpowiedź na nurtujące go pytania, a jeżeli zaistnieje taka konieczność, to wspólnie poszukamy optymalnego rozwiązania problemu.
Zapraszam do lektury i zachęcam do pisania komentarzy.